Ponad 1,43 miliarda smartfonów sprzedano w zeszłym roku – która firma jest najpopularniejsza?

Newsy

samsung galaxy s6 htc one m9 apple iphone 6s

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Agencja IDC właśnie przedstawiła raport pokazujący w liczbach kto rządzi na rynku mobilnym. Jak już tytuł zdradził, ogółem wszystkie firmy w zeszłym roku sprzedały ponad 1,43-miliarda smartfonów, a my przy okazji dowiedzieliśmy się kto jest liderem, a także kto ma największe szansę przejąć pierwszą lokatę.

 

Oczywiście pierwsze dwa miejsca najprawdopodobniej nikogo nie zdziwią, a osoby bardziej zaznajomione z tematem także mogą przewidzieć kolejne lokaty toteż zobaczcie sami:

 

statystyki idc sprzedaz smartfony rynek mobilny

 

Liderem jest oczywiście Samsung, a za nim Apple i te dwie firmy razem stanowią ponad 1/3 mobilnego rynku. Jednak – tak jak wspominałem – tutaj nie powinno być zaskoczenia. Tak samo trzecie miejsce Huawei było do przewidzenia, ale zwróćcie uwagę kto uzyskał najwyższy wzrost procentowy w porównaniu do poprzedniego roku. Również Chińczycy. To właśnie Huawei ma szansę, aspiracje i oczywiście ambicje, aby jak najszybciej zagrozić zarówno Apple jak i Samsungowi. A co jeśli spojrzymy tylko na ostatni kwartał?

 

statystyki idc sprzedaz smartfony rynek mobilnysdads

 

W tym zestawieniu miejsca się nie pozmieniały, ale Amerykanie nie mają już zbyt wysokiego przyrostu, a z kolei w tym wypadku to Lenovo (w połączeniu z Motorolą) wyraźnie śrubuje wynik.

 

Na koniec ciekawostka. Xiaomi zapowiadało, że w zeszłym roku sprzeda 100 milionów urządzeń. Niestety, ale to się nie udało. W tym roku – przy obecnym wzroście – również Chińczycy mają marne szanse przekroczyć pewien kamień milowy, ale mimo wszystko trzymamy kciuki.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x