Ten smartfon przeżyje wszystkich – oficjalne wsparcie dla CyanogenMod 13!

1 minuta czytania
Komentarze
nexus-4-marshmallow-aosp-rom-696x392

Wieść, że czeka na nas aktualizacja do nowego systemu zawsze cieszy. Nowe funkcjonalności, poprawki błędów, lepsza optymalizacja baterii. Plusów jest mnóstwo. Minusem za to bywa fakt, że często musimy patrzeć na to, jak inni dostają aktualizację znacznie wcześniej, a my musimy czekać i czekać… I się nie doczekać. Tak jak to się stało z Nexusem 4.

Już emocje były przy premierze Lollipopa, do końca nie było wiadomo czy Nexus 4 doczeka się Androida w wersji 5.0. Wtedy się udało, przy Marshmallow już to nie przeszło. Jednak od czego są magicy z xda i custom ROMy, które zaczęły się pojawiać w coraz większej ilości. Ukazało się nawet nieoficjalnie wydanie CyanogenModa 13 z Androidem 6.0 Marshmallow. Ale jeśli nie chcieliśmy się za nie brać z racji nieoficjalnego źródła, teraz te obawy się skończyły.

CM wspiera ostatnimi czasu naprawdę wiele smartfonów. Wersja 13 uszczęśliwiła wielu posiadaczy smartfonów w ostatnich dniach, gdyż to właśnie wtedy nastąpiła taka ekspansja na nowe urządzenia. Dziś dowiedzieliśmy się, że i nieśmiertelny Nexus 4 otrzymał oficjalne wsparcie ekipy. Co prawda CyanogenMod 13 na niego jest jeszcze w wersji nigthly tzn. może być nieco niestabilny, ale to już duży krok w kierunku pełnoprawnego i dobrze działającego wydania.

Jeśli chcecie przetestować tę wersję, kliknijcie tutaj.

źródło: Phone Arena

Motyw