Cortana nieźle namieszała na Androidzie, blokując „Ok Google”!

1 minuta czytania
Komentarze
Cortana

 
Ostatnio sporo pisaliśmy na temat Cortany. Microsoft robi wszystko, aby ta asystentka głosowa była numerem jeden na platformach mobilnych i stacjonarnych. Przypomnijmy, ze niedawno została ona wydana na Androida i iOS. W systemie z zielonym robotem można powiedzieć „Hey, Cortana” niezależnie od tego, czy mamy włączoną aplikację, czy patrzymy na nasz ekran główny. Usługa Microsoftu działa znacznie lepiej na Androidzie niż na iOSie, ale niestety nie tak dobrze, jak na mobilnym Windowsie, z którym jest w pełni zintegrowana.
 
Jednak nie wszystko póki co działa tak dobrze, jak obiecywał Microsoft. Otóż użytkownicy Cortany z USA, korzystający z „otwartego” Androida, donoszą, iż wypowiedzenie słów „Hey Cortana” całkowicie blokuje ich mikrofon w systemie! Ponadto dodatkowy błąd jaki się pojawia, to brak możliwości aktywowania komendy przy pomocy słów „Ok Google”. Ciekawe, czy jest to problem przypadkowy, czy zamierzony. Czyżby Cortana chciała całkowicie wygryźć polecenia głosowe Google?
 
Warto dodać, że Microsoft rozwiązał błąd przez wypuszczenie aktualizacji, która całkowicie usuwa możliwość wywołania głosowego Cortany.
 
źródło: phonearena
Xperia Z5 w rewelacyjnej cenie!

Motyw