Cortana

 
Cortana to asystentka głosowa Microsoftu, która jest bardziej „ludzka” niż np. Google Now, ponieważ można z nią „rozmawiać” i odpowie na prawie każde pytanie. Niedawno pisałem, o tym, że została ona wydana na Androida i iOS. W systemie z zielonym robotem, będzie można powiedzieć „Hey, Cortana” niezależnie od tego, czy mamy włączoną aplikację, czy patrzymy na nasz ekran główny. Usługa Microsoftu działa znacznie lepiej na Androidzie niż na iOSie, ale niestety nie tak dobrze, jak na mobilnym Windowsie, z którym jest w pełni zintegrowana.
 
A podobno ma być jeszcze bardziej zaimplementowana, także w systemie Windows 10 wraz z aktualizacją o kodowej nazwie Redstone. Ma ona zdominować naszą platformę „pływając” po ekranie. Będzie się ona przykładowo pojawiać na górze dokumentu, z dodatkowymi informacjami i pomocą. Cały Office 365 ma być podporządkowany Cortanie. Ponadto, będzie dominująca w systemie powiadomień Windowsa 10, który dzięki temu stanie się bardziej funkcjonalny. Jeżeli chodzi o mobilną wersję systemu, to firma planuje wdrożenie czegoś na kształt Google Now on Tap.
 
Wszelkie nowe funkcjonalności wspomnianej „pani” zostaną prawdopodobnie zaprezentowane w pierwszej połowie nowego roku.
 
źródło: theverge
Świąteczna wyprzedaż iPhone’a 6!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.