ZTiEnwH

 

Android jest tak przemyślanym systemem operacyjnym, że można go użyć we wszystkich urządzeniach elektronicznych. To sprawia, że nawet jeśli rozmawiamy o telefonach komórkowych to „Robocik” w skali globalnej jest po prostu wszędzie, ale jak to wygląda w liczbach?

 

IDC postanowiło przeprowadzić analizę rynku i tym samym uzyskano następujące wyniki:

 

idc

 

Pod koniec roku Android ma posiadać ponad 80% rynku, co już niemalże świadczy o byciu monopolistą. Drugie miejsce dla iOS, co również powinno robić wrażenie mając na względzie to, że jedynie Apple wykorzystuje ten system operacyjny. Na końcu podium Windows Phone z mizernym wynikiem, który na przestrzeni lat minimalnie urośnie. Jednak, jak przewidują analitycy z IDC to iOS straci najwięcej. Co ma być powodem takiego stanu rzeczy? Osobiście uważam, że napływ urządzeń z Chin, które siłą rzeczy będą korzystać z Androida i kto wie? Być może Europejczycy w pełni przekonają się do tego typu produktów. Jednak też pamiętajmy, że Apple nie tworzy – póki co – smartfonów dla tzw. krajów rozwijających się, a tutaj trwa właśnie boom na inteligentne telefony komórkowe.

 

W takim razie czy Apple się obudzi i stworzy tańszy model? Plotki mówią, że tak, ale czy będzie tani? Tego już nie możemy powiedzieć. Jednak czy warto się martwić o kres Androida?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.