Pierwsze zalety Androida Marshmallow już widoczne dla mas!

1 minuta czytania
Komentarze
android 6.0 marshmallow logo adlkslaksd

Zaprezentowany we wrześniu 2015 roku system Android Marshmallow (6.0) to pierwsza wersja od dłuższego czasu, która dla przeciętnego użytkownika jest nie tylko kolejną, „nic nie wnoszącą na co dzień aktualizacją”, lecz wnosi wiele ważnych usprawnień, które dotychczas były zarezerwowane dla fanów głębokiej modyfikacji urządzeń. Jedną z nich jest szczegółowa kontrola uprawnień aplikacji – inaczej niż dotychczas teraz użytkownik może nie tylko zezwolić/zablokować wszystkie uprawnienia, lecz decydować o każdym z osobna. Jeśli więc jakaś aplikacja wymaga zbyt dużo uprawnień, to możemy teraz je zablokować, a przy tym nadal korzystać z aplikacji w ograniczonym, ale dla nas wystarczającym zakresie.

Screenshot_2015-11-22-13-34-00

Jedną z aplikacji, w której widzimy efekt zastosowania mechanizmu kontroli uprawnień jest klient serwisu ze zdjęciami, zrzutami ekranu IMGUR – popularnego nie tylko w USA, ale też w Europie serwisu. Standardowo przy dodawaniu zdjęć automatycznie aktywowana jest wbudowana w smartfonie kamera, w aplikacji widzimy jej podgląd. W ustawieniach nie ma kontroli nad tym… wystarczy jednak skorzystać z wprowadzonej w Marshmallow opcji kontroli uprawnień i kamera nie będzie już włączana automatycznie przy dodawaniu każdego pliku do serwisu IMGUR.

sqHLGmL
4qZQpBa

Takich przykładów, jak kontrola uprawnień ulatwia kontrolę nad tym co robią aplikacje na naszych urządzeniach można jeszcze całkiem sporo znaleźć. Nie powinno więc dziwić to, że użytkownicy smartfonów z poprzednimi wersjami systemu Android tak bardzo czekają na aktualizację do 6.0

Źródło grafiki na systemie Marshmallow:reddit.com

Opracowanie tekstu i zrzut ekranu z systemu Lollipop:własne

Motyw