alkotel-texet-9747

Dobre tablety w przystępnej cenie możemy znaleźć nie tylko w Państwie Środka, ale jak się okazuje również za naszą wschodnią granicą. W Rosji jest bowiem sprzedawany tablet Alkotel TeXet TM-9747, który wydaje się być niezłym urządzeniem. Przypatrzmy się mu nieco dokładniej.

Ekran urządzenia ma wielkość 9,7 cala i rozdzielczość 1024×768 pikseli oraz jest wykonany w technologii IPS. Procesorem zamontowanym w tablecie jest Rockchip 3066 – dwurdzeniowa jednostka o taktowaniu 1,6 GHz. Oprócz tego w specyfikacji odnajdziemy GPU Mali-400, 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci, slot microSD, aparat 2 Mpx, kamerkę VGA, WiFi 802.11 b/g/n i baterię 5500 mAh. Urządzenie posiada metalową obudowę grubości 9,3 mm. TeXet pracuje na Androidzie 4.1 JellyBean z dostępem do Google Play.

Minusem dla wielu osób może być cena, wynosząca aż 289 USD. Uważacie, że jest ona uzasdniona?

Źródło: tablet-news

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.