TouchWiz na Androidzie 6.0 Marshmallow i przykładzie Galaxy Note 5

Newsy

android 6.0 marshmallow logo adlkslaksd

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

TouchWiz nigdy nie miał świetnych opinii. Wydanie zaprezentowane razem z Lollipopem nieco je polepszyło, ale wciąż można znaleźć komentarze mówiące o tym jaka ta nakładka jest zła. W takim razie co z Marshmallow? Jeszcze żaden smartfon nie został zaktualizowany przez Samsunga, ale od czego są nieoficjalne źródła?

 

Do Sieci niedawno przedostało się wczesne (testowe) oprogramowanie dla Galaxy Note 5, które oczywiście bazuje na Androidzie 6.0 Marshmallow. Razem z nim pojawia się nowa wersja nakładki TouchWiz, ale co tak naprawdę się zmieniło? Zobaczcie sami na poniższych grafikach:

 

 

Użytkownicy zwracają uwagę na zwiększoną wydajność widoczną w benchmarkach, ale wszechobecna biel z zielonymi akcentami nie są dobrym ruchem patrząc na wyświetlacz SAMOLED. Również wczesna wersja systemu nie pozwala Note’owi 5 przejść w tryb uśpienia toteż pod kątem wytrzymałości ogniwa ciężko wysunąć jednoznaczną opinię. Niemniej jednak, użytkownicy cenią wyraźnie szybszą pracę całego systemu – poszczególne polecenia są zdecydowanie sprawniej wykonywane, a nowe animacje sprawiają, że nie ma mowy o żadnych przycięciach.

 

Oczywiście z racji opisywania testowego oprogramowania, nie wszystko jeszcze zostało dopracowane i tak oto niektóre aplikacje jak i poszczególne funkcje nie działają tak jak powinny oraz wyglądają jakby zostały dodane na siłę. Tym samym nie jest to system „na co dzień”, ale wyraźnie widać zaangażowanie Samsunga w rozwój autorskiej nakładki TouchWiz.

 

 

źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x