nexus2cee_cyanogen_logo_hero

Wydawać by się mogło, że mówiąc o Cyanogen od razu padnie słowo „Mod” do kompletu. I tak jest w istocie, gdyż wersja Androida dostarczana przed tego producenta zbiera gros pozytywnych opinii, a jakby tego było mało, zaczyna ona być preinstalowana w wielu flagowych smartfonach. No właśnie, skoro już o telefonach mowa… Co powiecie, gdybyście dostali świetne słuchawki wprost od Cyanogen?

 

Producent właśnie przedstawił plany, które zamierza zrealizować już w przyszłym roku. Część z nich dotyczy oprogramowania, część sprzętu. Zacznijmy jednak od tej pierwszej kwestii, gdyż to głównie z tym kojarzyliśmy tę markę. Cyanogen pragnie wypuścić 13 wersję swojego systemu opartą już o najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. Istnieje szansa, że stabilna wersja projektu pojawi się jeszcze przed końcem bieżącego roku, lecz z większym prawdopodobieństwem należy oczekiwać na mocne otwarcie 2016. Również smartfony, które w przyszłym roku pojawiać się będą na półkach sklepowych i będą działały w oparciu o CM korzystać będą już z najnowszej odsłony.

 

Cyanogen-2016-plans-840x473

 

Nie bez powodu firmie zależy na dopracowaniu i wypuszczeniu kolejnej wersji systemu. Cyanogen we współpracy z nieznanym (jeszcze) producentem chce wkroczyć na rynek mobilny od strony sprzętowej. Steve Klondik pragnie, by jego smartfony tanie, otwarte na scenę modderską oraz posiadały zawsze najnowszą wersję oprogramowania – brzmi jak Android One, prawda? Co więcej, ceny za urządzenia mają oscylować w granicach 75-100 dolarów, a więc nawet 300 złotych!

 

Powiecie pewnie, że za tę kwotę nie dostanie się żadnego demona prędkości. To jeszcze nic straconego, gdyż brana jest pod uwagę również produkcja flagowego modelu. Szyld Cyanogen powinien mieć magnetyczną moc przyciągania kupujących – o jakości ich wersji Androida można powiedzieć wiele dobrego. Czy tak samo będzie ze smartfonami? Miejmy nadzieję. Wszak 2016 rok coraz bliżej…

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.