sony-ics

Jak wiadomo, aktualizacje to bolączka platformy od Google od samego początku jej istnienia. Niewielu producentów jest w porządku wobec klientów i wydaje nowe ROMy dla swoich słuchawek. Na szczęście w takiej sytuacji nie są zbyt często klienci Sony, bowiem ten akurat producent do niepisanego obowiązku aktualizacyjnego przykłada się solidnie.

Dziś Androida 4.0 ICS od Sony dostają kolejne już smartfony z linii Xperia. Tym razem mowa jest o urządzeniach Xperia Sola, Xperia Go oraz Xperia U. Nowe oprogramowanie bezprzewodowo można pobrać w systemie OTA. Nowy system ma wprowadzić w tych urządzeniach zwiększoną prędkość działania, nowy lockscreen i widgety. W Xperii Soli dodano natomiast funkcję „glove mode”, umożliwiającą używanie ekranu w rękawiczkach za pomocą Floating Touch. Brzmi kusząco?

Jak myślicie – dlaczego inni producenci nie podążają drogą Sony?

Źródło: xperiablog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.