cube-retina-540x211

Przeglądając stertę specyfikacji tabletów z niższej półki, trudno nie oprzeć się wrażeniu że są one wręcz identyczne. Nuda, nuda, nuda. Jakież ogromne ożywienie wniósł więc w moich oczach chiński tablet Cube U9GT5, który posiada ekran z… Retiną!

Urządzenie wyposażono w ekran IPS wielkości 9,7 cala w rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Za pracę systemu Android 4.1 JellyBean odpowiadają w nim procesor Rockchip 3066 o zegarze 1,6 GHz oraz 1 GB RAM. W tablecie znajdziemy dodatkowo 16 GB wbudowanej pamięci, HDMI, WiFi, obsługę modemów 3G, USB, Bluetooth, aparat i kamerkę. Cena urządzenia ma wynosić około 260 USD.

cube-u9gt5 

Kwestią dyskusyjną jest, czy procesor Rockchipa poradzi sobie z tak ogromnym PPI, wynoszącym 264. Rozdzielczość ekranu może być dla wydajności zabójcza. Czy tak będzie – przekonamy się już wkrótce.

źródło: androidcommunity

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.