ToysRUs_Tablet

Na rynku tabletów opartych o Androida znalazło się do tej pory kilka modeli dedykowanych dzieciom. Nowa propozycją dla rodziców myślących o prezencie może stać się Toys R Us Tabeo, przygotowany specjalnie z myślą o maluchach.

Urządzenie to posiada obudowę, która na pierwszy rzut oka przypomina „zabawkę”. We wnętrzu urządzenia natomiast znaleźć będzie można:

-7-calowy, pojemnościowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800×480 pikseli

-Procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 1 GHz

-1GB RAM

-4 GB pamięci wbudowanej

-złącze Micro USB, wyjście miniHDMI,

-WiFi 802.11 b/g/n;

-przednia kamerka

-Waga: 380 gramów

-Wymiary: 223 x 142 x 12,2mm

Producent zapewnia że w tablecie znajdzie się około 50 dziecięcych aplikacji oraz sklep z programami dla urządzenia. Nie zabraknie również kontroli rodzicielskiej czy aplikacji monitorującej użytkowanie Tabeo.

Sprzęt ma kosztować około 149 USD – w sklepach pojawić się ma 1 października.

Źródło: ToysRUs

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.