ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ukryte funkcje w iOS 16 – sprawdź nowości

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Coraz więcej osób ma dostęp do beta testów iOS 16 od Apple. Nic więc dziwnego, że w sieci coraz więcej informacji o smaczkach, które znalazły się w systemie. Nowy update wydaje się wnosić naprawdę sporo wartościowych funkcji, które na pierwszy rzut oka nie są dostępne!

iOS 16 i hasła do Wi-Fi

Aby sprawdzić hasło do Wi-Fi, użytkownik iPhone musiał wykonać dużo kliknięć, zanim to się udało. Te były przechowywane w pęku kluczy w chmurze Apple. Nowy update rozwiązuje ten problem. Od najnowszej aktualizacji systemu, użytkownicy będą mogli sprawdzić hasło do sieci bezprzewodowej w ustawieniach połączenia z daną siecią. To mała zmiana, jednak na pewno komuś poprawi humor! Hasło będzie można kopiować, wklejać oraz udostępniać znajomym bezpośrednio z ustawień iPhone!

Koniec duplikatów!

ios 16 duplikaty

Ile razy zdarzyło wam się zrobić podobne zdjęcia, które zajmowały tylko miejsce w telefonie. Ręcznie nikomu nie chce się ich usuwać, dopóki nie pojawi się komunikat o potrzebie zwolnienia pamięci. Od iOS 16 ten problem także się skończy! Jak będą działać duplikaty? Telefon sam stworzy album z duplikatami, jeśli te zostaną wykryte. W albumie znajdą się wszystkie zduplikowane zdjęcia. Aby pozbyć się dodatkowych kopii, użytkownik może kliknąć raz, aby scalić wszystkie. Apple twierdzi, że połączenie co najmniej dwóch zdjęć stworzy najwyższą jakość obrazu i odpowiednie dane. Cóż zastanawiam się, jak ta funkcja sprawdzi się przy portretach? W każdym razie zduplikowana kopia zostanie usunięta, a najlepsza fota zostanie w pamięci albo w chmurze urządzenia.

iOS 16 i ulepszony edytor zdjęć

Już do podstawowego edytora nie ma się jak doczepić, gdyż ten jest prawdopodobnie najlepszym wbudowanym edytorem w telefony. Ten, mimo że w pełni spełnia oczekiwania, doczeka się naprawdę fajnego usprawnienia! Nowa funkcja pozwala na kopiowanie edycji zdjęcia! Wraz z premierą nowego systemu użytkownik będzie mógł skopiować wszystkie ustawienia z jednego zdjęcia i przerzucić je na kolejne! Dla użytkowników Adobe Lightroom to żadna nowość jednak to płatna funkcja dlatego to na pewno ciekawa propozycja dla fanów mobilnej obróbki zdjęć.

Zmiany w Face ID

Odblokowywanie twarzą już jakiś czas temu dostało usprawnienie w formie odblokowywania telefonu z maseczką na twarzy. Teraz maseczki już nikomu nie są potrzebne (z wyjątkiem służby zdrowia), więc Apple postanowiło dodać kolejne usprawnienie do swojego systemu odblokowywania urządzenia. Tym razem posiadacze iPhonów będą mogli, odblokować swoje urządzenia trzymając je poziomo!

Rewolucja dla Apple Music

Cóż dla użytkowników Spotify to nic nowego. Jednak dla fanów aplikacji streamingowej od Apple to funkcja, na którą czekali chyba wszyscy użytkownicy. Apple Music zostanie wyposażone w możliwość sortowania ulubionych numerów na podstawie tytułów, albumu, wykonawcy, a nawet daty wydania. Widget także doczekał się liftingu. Nowa wersja pokazuje konkretne urządzenie, na którym odtwarzana jest muzyka, wcześniej aplikacja pokazywała ogólny przycisk przesyłania dźwięku.

Co jeszcze poprawi iOS 16?

Poprawek jest masa i trudno wymienić wszystkie. Warto jednak wspomnieć o specjalnym oknie do sterowania słuchawkami Air Pods. Użytkownicy iPhonów znacznie łatwiej i szybciej będą mogli usunąć niechciany kontakt z telefonu. W końcu będzie można zablokować funkcję „zablokuj, by rozłączyć”. iOS doczeka się także pełnego wsparcia kontrolerów PRO od Nintendo Switch. W telefonach Apple pojawią się także szybkie notatki w oknie udostępniania. Schowek doczekał się także usprawnień w tym możliwości zablokowania kopiowania na innych urządzeniach pracujących w ekosystemie Apple.

Źródło: pocketnow.com

Sprawdź najnowsze wpisy