Samsung_Exynos_Quad-Core

 
Samsung produkuje swoje własne procesory od dłuższego czasu, rywalizując z takimi firmami jak Qualcomm, Intel, Texas Instruments i MediaTek. Chipsety firmy o nazwie Exynos mocno się poprawiły w porównaniu do pierwszych wypuszczanych wersji, w zakresie surowej mocy lub wydajności i funkcjonalności. Można powiedzieć, że procesor Exynos 7420, który został użyty w Galaxy S6 i Galaxy Note 5, był lepszy od Snapdragona 810, zdobywając sobie uznanie ekspertów na całym świecie (tym bardziej, że nie grzał się tak mocno). Obecnie producent pracuje nad kilkoma nowymi wersjami wspomnianych podzespołów dla swoich nadchodzących urządzeń mobilnych.
 
Według informacji, które otrzymaliśmy do tej pory, Samsung zamierza wyprodukować co najmniej trzy nowe procesory: Exynos 7422, Exynos 7880 i Exynos 8890. Ten pierwszy to pomniejsza aktualizacja modelu 7420, który jest już używany w kilku urządzeniach, w tym w rodzinie Galaxy S6 i Galaxy Note 5. Od wersja 7880 oczekuje się, że będzie wykorzystywana w urządzeniach klasy średniej, takich jak smartfony Galaxy A. Z kolei w Exynosa 8890 ma być wyposażony Galaxy S7.
 
Samsung rozpoczął rozwój i testowanie rdzeni procesorów dla ich maksymalnej wydajności oraz energooszczędności. Z tymi chipsetami firma znajdzie się po raz kolejny wśród elity producentów procesorów.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.