HTC pracuje nad smartfonem z 5″ i rozdzielczością 1080p?

1 minuta czytania
Komentarze

htc-logoSmartfony z ekranami 720p obecne są już na rynku od jakiegoś czasu i nie wywołują już takiej sensacji jak dawniej. HTC ma zamiar wyprzedzić konkurencję o krok i według źródeł przygotowuje smartfon z wyświetlaczem 5″ i ogromną rozdzielczością 1080p (1920×1080), który ma wejść do sprzedaży jesienią bieżącego roku. Ekran nie będzie jedynym mocnym punktem tego urządzenia i jeżeli te doniesienia okażą się prawdą, to nowy HTC z łatwością zdeklasuje całą konkurencję.

Śladowe informacje na temat tego modelu pojawiły się już jakiś czas temu w bazie danych programu GLBenchmark, w ostatnich dniach miało potwierdzić je zaufane źródło związane z HTC. Sercem urządzenia będzie najprawdopodobniej dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 z wydajnym układem graficznym Adreno 320, choć możliwe, że tajwański producent zdecyduje się na użycie czterordzeniowego APQ8064. W swoim nowym smartfonie tajwański producent ma podobno dostosować się do zaleceń Google – zdecydować się na porzucenie fizycznych przycisków i zastąpienie ich ekranowymi.

Jeżeli HTC uda się wprowadzić smartfon z ekranem 1080p wcześniej od konkurencji, to będzie to zdecydowanie sukces tajwańskiego producenta. W ostatnim czasie nie radzi on sobie najlepiej i został zdominowany przez koreańskiego Samsunga. HTC z ekranem 5″ i rozdzielczością 1080p powinien być dobrą konkurencją dla nadchodzącego Galaxy Note II i mamy nadzieję, że jego premiera nie opóźni się zanadto.

źródło: theverge.com

Motyw