EA Sports usuwa rosyjskie drużyny z FIFY 22 oraz NHL 22

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Zasłużonych konsekwencji ciąg dalszy… Producent takich gier jak FIFA 22 oraz NHL 22, czyli EA Sports wystosował dziś specjalne oświadczenie. W związku z napaścią Rosji na Ukrainę deweloper zdecydował się na usunięcie rosyjskich zespołów ze swoich produkcji.

Nie zagramy rosyjskimi drużynami w grach od EA Sports

EA Sports FIFA 22

Electronic Arts zamieściło dziś na swoich kontach Twitterowych ważne oświadczenie. W skrócie w grach FIFA 22 oraz NHL 22 trwa właśnie proces usuwania z zawartości zarówno rosyjskich klubów jak i reprezentacji narodowych. Dodatkowo „zbanowanie” Rosjan tyczy się także mniejszych produkcji od EA Sports takich jak FIFA Mobile i FIFA Online.

Zobacz też: „Najważniejsze wybory”, czyli nowa wyprzedaż w PlayStation Store. Świetne gry na PS4 i PS5 dostępne w super cenach!

W pierwszym poście dotyczących serii piłkarskiej czytamy:

EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim oraz jak mnóstwo pozostałych głosów z całego świata piłki nożnej wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę.

W zgodzie z naszymi partnerami, czyli FIFA i UEFA, EA Sports zdecydowało się zainicjować procesy usunięcia drużyny reprezentacji Rosji oraz wszelkich rosyjskich klubów z produktów EA Sports FIFA, czyli gier FIFA 22, FIFA Mobile oraz FIFA Online. Ponadto aktywnie oceniamy podobne zmiany w innych obszarach naszych gier.

Na bieżąco będziemy informować naszą społeczność o każdej podjętej decyzji. Dziękujemy graczom za cierpliwość podczas prac nad aktualizacjami.

Chwilę później podobne oświadczenie pojawiło się na Twitterze gry NHL, która także produkowana jest przez Electronic Arts.

Po zawieszeniu przez Międzynarodową Federacje Hokeja na Lodzie wszystkich rosyjskich i białoruskich drużyn narodowych oraz klubowych. Zdecydowaliśmy się na usunięcie tych zespołów z gry NHL 22 w nadchodzących tygodniach.

Stoimy za ukraińskim narodem oraz przyłączamy się do głosów z całego świata, które nawołują do pokoju.

Źródło: Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy