Nowe ekrany od Samsunga już niedługo

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-gietki-ekran

Już od dłuższego czasu w Internecie krążą plotki na temat elastycznych wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych. Nad tego typu technologią pracować mają między innymi Samsung i LG. Mimo że wciąż wydaje się to być pieśnią przyszłości, giętkie ekrany mogą powstać szybciej, niż się spodziewamy.

Jak podaje serwis DDaily, Samsung planuje rozpocząć produkcję elastycznych ekranów jeszcze w tym kwartale. Panele Youm, bo tak nazywają się nowe AMOLED-y opracowywane przez Koreańczyków, mają być bardzo cienkie – 0.6 mm robi duże wrażenie w porównaniu z ok. 1.8 mm grubości obecnej generacji wyświetlaczy. Mimo że wcześniej Samsung pokazywał już prototypy potrafiące się wyginać i zwijać, pierwsze ekrany Youm wciąż będą pokryte nieelastycznym szkłem (które podniesie sumaryczną grubość do 1 mm). W związku z tym póki co możemy raczej zapomnieć o giętkim smartfonie w tym roku.

Mimo wszystko, nowe wyświetlacze przyniosą ze sobą kilka zalet. Mają one być niemal niezniszczalne, a oprócz tego zmniejszona grubość pozwoli na stworzenie jeszcze cieńszych urządzeń (tak, jakby były one wciąż zbyt grube). Czy bylibyście gotowi wydać więcej pieniędzy w zamian za wytrzymały, wyginający się smartfon/tablet?

źródła: phandroid.com, theverge.com

Motyw