cyanogen os cortana integracja inc microsoft

 

Microsoft kilka miesięcy temu zadziwił społeczeństwo , gdy ogłosił, że ich autorski asystent głosowy trafi na inne platformy aniżeli tylko te ze słówkiem „Windows” w nazwie. Od stosunkowo niedawna Cortana jest dostępna w wersji testowej na platformie Android, ale gigant z Redmond chce jeszcze bardziej ingerować się z „Robocikiem”.

 

W jednej z rozmów ze współzałożycieli Cyanogen Inc. (Kirt McMaster) dowiedzieliśmy się, że w przyszłych wersjach systemu bazującego na Androidzie standardem będzie właśnie wspomniana wcześniej Cortana. Jednak nie jako osobna aplikacja, którą można teraz zainstalować na każdym smartfonie z „Robocikiem” na pokładzie. Konkurentka dla Google Now i Siri w Cyanogen OS będzie autonomicznym asystentem głosowym, którego funkcjonalność („inteligencja”) zostanie dodatkowo rozwinięta przez programistów najpopularniejszego modyfikowanego oprogramowania. Wszystko wygląda interesująco – Cyanogen OS z pewnością na tym zyska, ale co z mobilnym systemem Microsoftu? Cóż, możemy chyba powtórzyć słowa współzałożyciela Cyanogen Inc. z tego samego wywiadu, które wprost sugerują, że smartfony z „Okienkami” nie są kupowane, a więc gigant z Redmond szuka alternatywy rozdając to, co najlepsze.

 

Uważacie, że to koniec Windows Mobile (dawniej Phone)? Microsoft już bardzo długo stara się przez różne zagrywki ściągnąć do siebie klientów. Czego Wam brakuje w tym systemie?

 

źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.