archos-logo-09

GLBenchark 2 to jeden z najpopularniejszych programów do testowania wydajności. Bardzo często to właśnie dzięki niemu dowiadujemy się o nadchodzących urządzeniach, ze względu na to, że przechowuje on w swojej bazie informacje o sprzęcie, który przeszedł przez testy w tym benchmarku. Tym razem poznaliśmy dzięki niemu nowe urządzenie autorstwa firmy Archos, które jest najprawdopodobniej konsolą bazującą na systemie operacyjnym Android 4.0.4 IceCream Sandwich.

Znamy niektóre elementy specyfikacji Archosa o nazwie kodowej LUDOG10, lecz na większą ilość detali będziemy musieli poczekać jeszcze jakiś czas. Dziś wiadomo, że sercem urządzenia będzie dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4470, czyli ulepszona wersja układu, który znajduje się między innymi w Galaxy Nexusie i Nexusie Q. Za obsługę grafiki odpowiada PowerVR SGX554, który powinien poradzić sobie z nawet najbardziej zaawansowanymi grami. Archos obsługuje niestandardową rozdzielczość 1920×1008.

Jeżeli cena tego urządzenia będzie bardzo atrakcyjna, to może ono stanowić nie lada konkurencję dla zaprezentowanego podczas Google I/O 2012 Nexusa Q, który służy jedynie do obsługi multimediów z chmury. Jesteśmy ciekawi, czy nowy produkt Archosa rzeczywiście będzie konsolą do gier – przekonamy się o tym zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Jak sądzicie, czy tego typu sprzęt ma szansę zyskać popularność i trafić do wielu domów na całym świecie?

źródło: phandroid.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski