Złośliwe oprogramowanie na Androida [infografika]

Newsy

Producent oprogramowania antywirusowego, firma Trend Micro przygotowała ciekawą infografikę na temat liczby znalezionych wirusów na Androida. Niestety trend zwiększania się liczby szkodników jest ciągle obecny. Do tej pory znaleziono 25 tysięcy złośliwych programów przy czym w czerwcu tego roku liczba ich wzrosła o 10 tysięcy. Firma prognozuje, że do końca bieżącego roku na system Google będzie dostępne około 129 tysięcy złośliwych aplikacji. Ponadto obecnie tylko około 20% użytkowników posiada zainstalowane oprogramowanie antywirusowe na swoich smartfonach. Do najpopularniejszych złośliwych aplikacji można zaliczyć m.in. Fake, Adwairpush, Boxer, Droidkungfu i Planktona. Więcej ciekawych informacji możecie przeczytać na powyższej infografice.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Źródło: Trend Micro


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x