Co OnePlus knuje wobec upadającego HTC?

mm Adam Lulek Newsy 2015-09-06

OnePlus

 
Od jakiegoś czasu HTC jest w poważnych tarapatach finansowych i póki co nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Firma zwolniła już wielu swoich pracowników, a także zamyka fabrykę w Szanghaju. I w tym miejscu przedsiębiorstwo OnePlus chce tą sytuację wykorzystać. Producent zamierza przejąć wspomnianą fabrykę (według postów CEO Liu Zuohu na jego koncie Weibo).
 
Prezes zamieścił post podczas wczorajszego Dnia Zwycięstwa na wakacjach w Chinach, mówiąc, że był w podróży służbowej do Taipei. Ten wpis zawierał zdjęcia, które pokazują go stojącego przed siedzibą HTC na Tajwanie, a także obraz samego budynku.
Nie wiadomo, dlaczego OnePlus chciałby kupić fabrykę HTC w Szanghaju. Prawdopodobnie chodzi o wzmocnienie swoich zdolności produkcyjnych, wraz z szerszym wprowadzeniem ich najnowszego flagowca OnePlus 2.
 
OnePlus factory
 
OnePlus nie jest pierwszą firmą, która chce kupić wspomniane miejsce. Spółki takie jak Xiaomi i Qihoo 360 składały oferty, które ostatecznie były odrzucane. Być może HTC czeka na większe pieniądze ze sprzedaży. Czy OnePlus osiągnie sukces na tym polu? Przekonamy się niebawem!
 
źródło: gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x