ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox na Androida z dużą aktualizacją

Firefox z dużą aktualizacją dla Androida – te nowości są godne zmiany przeglądarki

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mozilla wprowadziła kilka dużych zmian w swojej mobilnej przeglądarce. Większość z nich dotyczy sposobu, w jaki organizuje ona karty i ostatnią aktywność w Internecie. Ogólnym celem jest tu znaczna poprawa czytelności, oraz ułatwienie kontynuowania przeglądania nawet jeśli zamknęliśmy przeglądarkę w trakcie.

Firefox na Androida z dużą aktualizacją

Celem większości zmian było sprawienie, żeby karty w przeglądarce były mniej zagracone, i ułatwienie użytkownikom powrotu do tego, co niedawno zaczęli czytać lub niedawno wyszukiwali. W tym celu strona główna mobilnego Firefoksa została przeorganizowana, a pod ostatnio przeglądanymi stronami pojawiły się nowe, opcjonalne sekcje. Przeglądarka umieszcza ostatnio przeglądane, aktywne karty poniżej ostatnio przeglądanych stron na stronie głównej. Ostatnio zapisane zakładki również pojawią się na stronie głównej. Poniżej tego może pojawić się zbiór ostatnio wyszukiwanych stron dla użytkowników Androida.

Zobacz też: WinRAR z groźną luką – natychmiast go zaktualizuj!

 Funkcja ta powinna grupować wyszukiwania i powiązane z nimi strony według tematu. Według Mozilli mogłoby to ułatwić użytkownikom przypomnienie sobie wszystkiego, czego wyszukiwali. Mobilny Firefox powinien zachowywać każdy ostatnio wyszukiwany temat przez 14 dni. Warto jednak podkreślić, że te nie znikają. Karty, które nie zostały otwarte w ciągu 14 dni, zostaną ukryte, ale nie zamknięte. Nowości te mają trafić także na iOS, jednak stanie się to o wiele później i nie zostaną one wprowadzone jednocześnie, a stopniowo.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy