Allegro wyszukiwanie obrazem

Zamówienia na Allegro będzie można potwierdzać za pomocą Touch ID i Face ID

2 minuty czytania
Komentarze

Już niedługo zakupy na Allegro będzie można potwierdzać przy użyciu Touch ID i Face ID. To usprawnienie, z którego skorzystają użytkownicy iPhone’ów. Polski gigant e-commerce zapowiedział również inne zmiany dla kupujących.

Touch ID i Face ID wykorzystamy podczas zakupów na Allegro

Allegro Touch ID Face ID

Biometryczne potwierdzanie zakupów ma poprawić bezpieczeństwo korzystania z Allegro. W zakładce Moje konto, w sekcji Bezpieczeństwo będzie możliwość włączenia nowej funkcji. Wtedy dokonanie zakupu na iPhonie poprzez kliknięcie opcji kupuję i płacę będzie wymagało od nas dodatkowego potwierdzenia odciskiem palca lub twarzą. W taki sam sposób potwierdzimy płatność Allegro Pay. Nowa funkcja zadebiutuje na Allegro 17 listopada tego roku.

Wśród innych zmian na Allegro znalazł się wydłużony termin dokonania płatności w przypadku wybrania tradycyjnego przelewu. Jeśli ktoś nie ma konta w banku, to na opłacenie zamówienia (np. na poczcie) ma 7 dni. Od 8 listopada termin będzie wynosił 14 dni. Jeśli w tym czasie nie opłacimy zakupów, Allegro anuluje zamówienie. Dodatkowo sprzedawca będzie mógł wydłużyć nam termin jeszcze bardziej, ale maksymalnie do 30 dni.

Osoby, które nie otrzymały zakupionego produktu, będą mogły szybciej złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących (nie po 14 dniach, tylko po 7). Ta zmiana również obowiązuje od 8 listopada.

Czytaj także: Ściereczka do czyszczenia od Apple – jest drogo, ale przynajmniej jest logo

Wśród zmian wartych uwagi jest też nowy zapis w Polityce ochrony prywatności Allegro. Dowiadujemy się z niego, że gdy zostaną uruchomione zielone automaty paczkowe Allegro, to przesyłki z nich będzie można odbierać za pomocą aplikacji mobilnej Allegro. Żeby korzystać z tej funkcji, trzeba będzie zgodzić się na przetwarzanie danych o naszej lokalizacji.

źródło: Allegro

Motyw