ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plus Ericsson rekord szybkości 5G

Plus i Ericsson osiągnęli rekord szybkości komercyjnej sieci 5G

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Ericsson ogłosił, że razem z operatorem sieci Plus osiągnął rekord szybkości komercyjnej sieci 5G. Wynik to 1 Gb/s i udało się go uzyskać w Piotrkowie Trybunalskim. Firmy wykorzystały agregację 5G z LTE.

Plus i Ericsson ogłaszają rekord szybkości komercyjnej sieci 5G

W Piotrkowie Trybunalskim sieć 5G Plusa pracuje na częstotliwości 2600 MHz TDD. Została ona jednak poszerzona o częstotliwości LTE 1800 MHz i 2100 MHz. Wykorzystano rozwiązanie 5G Ericsson Radio System. Agregacja pozwoliła w trakcie pomiarów w optymalnych warunkach radiowych przekroczyć prędkość 1 Gb/s w sieci komercyjnej.

Zdaniem Ericssona nowy rekord prędkości odpowiada na rosnące oczekiwania użytkowników internetu mobilnego. Te dotyczą szybkości, jakości oraz niskich opóźnień. W przypadku pobierania danych użytkownicy 5G Plusa w Piotrkowie Trybunalskim mogą liczyć na prędkości przekraczające 600 Mb/s.

Technologia firmy Ericsson jest jednym z kluczowych elementów komercyjnego uruchomienia 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD przez firmę Plus. Ścisła współpraca między Ericsson centrum R&D i firmą Plus pozwala rozwijać możliwości 5G. Polski rekord prędkości 5G w Piotrkowie Trybunalskim jest świadectwem tej innowacji i potwierdza technologiczną przewagę 5G firmy Ericsson – mówi Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

Czytaj także: Plus świętuje 25. urodziny! Ewidentnie mamy co wspominać

Ericsson posiada obecnie ponad 144 komercyjnych umów 5G. 94 z nich to aktywne sieci funkcjonujące w 45 krajach.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy