ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play zielona energia

Play z zieloną energią elektryczną – operator stawia na odnawialne źródła

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Play poinformował o tym, że stawia na zieloną energię elektryczną, czyli przechodzi na odnawialne źródła energii. I to całkowicie i prawie natychmiast. Spółka P4 w lipcu tego roku podpisała umowę z dostawcą energii, która pochodzi całkowicie z odnawialnych źródeł. Sama energia ma także certyfikat potwierdzający, że została pozyskana z farm wiatrowych, elektrowni wodnych czy też farm fotowoltaicznych.

Play z zieloną energią

Play logo
Play

Grupa iliad, która jest właścicielem Play w Polsce, konsekwentnie realizuje swoje plany związane z realizacją zobowiązań klimatycznych. Pierwszym z trzech etapów, które zostały ustalone przez Grupę iliad jest to, by korzystać wyłącznie z zielonej energii. To udało się uzyskać już na dwóch rynkach, na których funkcjonuje firma – we Włoszech oraz Francji. Do końca tego roku, 100% energii elektrycznej wykorzystywanej przez Grupę iliad ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. To ma przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2 o około 138 000 ton od 2021 roku. Tyle dwutlenku węgla średnio w ciągu roku emituje 50 tysięcy samochodów.

Zobacz też: Od teraz można… wynająć iPhone-a.

Play także zobowiązuje się do tego, by realizować te plany. Operator współpracuje w Polsce z firmą Respect Energy, a zakupiony wolumen ma pokryć w 100 procentach zapotrzebowanie Play na energię elektryczną. Ta wyprodukowana zostanie na farmach wiatrowych oraz fotowoltaicznych. Grupa Iliad ma zainwestować miliard euro w ciągu najbliższych 15 lat, by osiągnąć założone cele klimatyczne:

  • do 2035 roku, 15 lat przed celem wyznaczonym przez Porozumienie Paryskie, 0 emisji netto w przypadku emisji bezpośrednich (zakresy emisji 1 i 2);
  • w 2050 roku, 0 emisji netto naszych najbardziej znaczących emisji pośrednich, czyli pochodzących z łańcuchów dostaw, które nie są kontrolowane przez organizację (zakres 3).

Przyszłość naszej planety stała się globalnym wyzwaniem nie tylko dla obywateli i organizacji międzynarodowych, ale także dla firm. My w Play, będąc częścią Grupy iliad, zdecydowaliśmy się podjąć konkretne działania, aby zmniejszyć naszą emisję dwutlenku węgla i sprawić, że Polska będzie lepszym i bezpieczniejszym krajem do życia.

Jean Marc Harion, Prezes Zarządu Play.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy