Dzisiaj pojawiły się w sieci nieoficjalne informacje (przekazane przez Business Insider) według których Google pracuje nad własnym społecznościowym centrum gier dla systemu Android. Ma ono być odpowiednikiem Game Center tworzonego przez konkurenta z jabłuszkiem w logu.

Według doniesień w tej chwili mówi się, że system ma wykorzystywać osiągnięcia, rankingi oraz „Friend Finder„, dzięki któremu gracze mogliby ze sobą rywalizować. Serwis ma być zintegrowany również z serwisem społecznościowym Google+.

Na razie brak jest informacji czy centrum będzie składnikiem Androida czy też zostanie zaprezentowane jako oddzielna usługa. Prawdopodobnie więcej wiadomości koncern z Mountain View zdradzi na konferencji Google I/O, która odbędzie się w dniach 27-29 czerwca.

źródło: Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.