Na konferencji w Londynie, podczas której po raz pierwszy zaprezentowano Samsunga Galaxy S III pojawiła się informacja o udostępnieniu użytkownikom ładowarki indukcyjnej, dzięki której smartfon mógł się ładować bezprzewodowo. Koncern bardzo zachwalał to rozwiązanie, dlatego zapewne większość osób myślała (w tym ja), że trafi on do sprzedaży równolegle z telefonem.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Niestety jak się okazuje początkowo urządzenie będzie trzeba ładować tradycyjnie. Najnowsze doniesienia mówią, że przewidywany termin pojawienia się w sklepach bezprzewodowej ładowarki to okolice września 2012 roku. Cena również pozostaje na razie nieznana.

Ciekawe tylko czy to dobry ruch. Wydawać by się mogło, że emocje związane z premierą Galaxy S III napędziłyby koncernowi dodatkowe profity ze sprzedaży takiej ładowarki. Zastanawiające jest też to czy urządzenie znajdzie się również w przyszłości w podstawowych zestawach oferowanych przez koreański koncern.

Źródło: slashgear.com
Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.