LG już niedługo może przyczynić się do rewolucji na rynku wyświetlaczy dla urządzeń mobilnych. Firma pracuje nad nową generacją ekranów OLED, które mają wykorzystywać tę samą technologię, na której bazował Samsung tworząc AMOLED-y. Mowa jest o specjalnym rodzaju plastiku Polymide, który jest elastyczny, a przy tym wytrzymały. LG planuje zastąpić w kolejnych swoich smartfonach dotychczas używane szkło na właśnie tego rodzaju plastik, dzięki czemu wyświetlacze mają stać się niezniszczalne, a zarazem znacznie cieńsze. Nowe rozwiązanie może również znaleźć rozwiązanie przy produkcji innych urządzeń, np. AGD.

Na razie pozostaje tylko czekać na egzemplarze, które jako pierwsze ujrzą światło dzienne, by móc samemu ocenić czy faktycznie udało się stworzyć ekran idealny dla smartfonów.

Źródło: oled-info.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.