Oppo Amazon Web Services

Oppo wykorzysta Amazon Web Services, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Oppo nawiązało współpracę z Amazon Web Services, by zadbać o większe bezpieczeństwo użytkowników smartfonów. Korzystanie z Amazon Web Services (AWS) ma przełożyć się na dodatkową ochronę, ale także na szybsze wdrażanie niektórych rozwiązań. Nic tylko się cieszyć z tego, że Oppo nie stoi w miejscu i szuka nowych rozwiązań dla swoich użytkowników.

Oppo wykorzysta Amazon Web Services

Oppo Amazon Web Services

Rozwiązania chmurowe to już codzienność, od której nie ma ucieczki. To wygoda, ale też należy przy tym odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo danych oraz szybszy do nich dostęp. Dlatego też Oppo zdecydowało się na nawiązanie współpracy z Amazon Web Services, by świadczyć usługi oparte na chmurze dla systemu ColorOS. Usługi uzyskały certyfikaty ePrivacy, CSA STAR i ISO (ISO/IEC 27001, 27018, 29151), a przechowywanie zdjęć czy dokumentów w chmurze będzie teraz bezpieczniejsze.

OPPO konsekwentnie koncentruje się na dostarczaniu użytkownikom najlepszych możliwych doświadczeń. Wiodące w branży możliwości chmury AWS pozwalają nam na szybkie wdrażanie naszych usług opartych na chmurze i zapewnianie użytkownikom na całym świecie bardziej płynnych mobilnych doświadczeń. Usługi bezpieczeństwa AWS pomagają nam jeszcze bardziej zwiększyć prywatność danych i ochronę systemu ColorOS w urządzeniach OPPO.

David Gu, Managing Director, OPPO International Internet Business

Zobacz też: Co dziś nowego na Netflix, czyli środowa aktualizacja biblioteki.

Oppo wykorzystuje globalną infrastrukturę AWS w Singapurze, Francji oraz w Indiach, aby przyspieszyć wdrażanie usług opartych na chmurze, m.in. takich jak Amazon Aurora (relacyjna baza danych stworzona dla chmury) i Amazon Simple Storage Service (Amazon S3). Marka ma zamiar wykorzystać jeszcze inne usługi Amazonu, a wśród nich AWS CloudTrail, AWS Key Management Service (AWS KMS), AWS Network Firewall, AWS Certificate Manager oraz AWS Artifact.

Źródło: Oppo informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy