YOUM, czyli elastyczne wyświetlacze Samsunga szybciej niż się spodziewaliśmy

1 minuta czytania
Komentarze
youm2

O elastycznych wyświetlaczach słyszeliśmy już dość dawno. Przechodząc do konkretów, wczoraj Samsung ogłosił, że uruchamia oddzielną markę odpowiedzialną za to właśnie rozwiązanie techniczne. YOUM, bo taką nazwę ma przyjąć firma otrzymała zarejestrowany znak towarowy oraz logo. Dodatkowo zastrzeżono, że wyświetlacze mają być cieńsze i lżejsze aniżeli tradycyjne ekrany AMOLED i TFT, nie wspominając o, jak określiła firma, „niezniszczalności”. Obraz w nagłówku przedstawia konstrukcję cacek spod znaku YOUM. To właśnie w tych warstwach leży tajemnica ich giętkości. W dotychczasowych ekranach dwie z nich wykonane były ze szkła. Można to zobaczyć na przedstawionej grafice:

To właśnie te elementy wykonane ze szkła odpowiedzialne były za sztywność i podatność na uszkodzenia. Samsung (ehmm, Youm) postanowił zastąpić je swego rodzaju błoną (powłoką, folią) co w efekcie daje dużą elastyczność.

Samsung już jakiś czas temu informował o prototypach wykorzystujących takie ekrany. Przede wszystkim technologia ta pozwala na wykorzystywanie jednego, ciągłego wyświetlacza na kilku powierzchniach. Najważniejsze z tego wszystkiego jest jednak to, że masowa produkcja rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze w tym kwartale. Pierwsze urządzenia wykorzystujące produkty YOUM’a mają się zaś pojawić z końcem 2012 roku.

 

Źródło:
SlashGear.com

Motyw