ASUS będzie rozdawał zewnętrzne GPS dla Transformera Prime

2 minuty czytania
Komentarze


Flagowy tablet ASUSa w specyfikacjach robi ogromne wrażenie, jest to jedno z najpotężniejszych urządzeń opartych na Androidzie na tę chwilę. Jednak po premierze okazało się, że trapią go liczne problemy z łącznością, dawało się to odczuć przy próbach używania WiFi i GPS.  Producent stara się naprawić błąd na coraz to nowe sposoby.

Mimo prób poprawienia stanu rzeczy poprzez optymalizację oprogramowania sytuacja pozostaje nadal beznadziejna. Paradoksem w tym przypadku wydaje się zastosowanie lepszych materiałów- aluminium, z którego urządzenie jest zbudowane. Materiał owy skutecznie tłumi sygnały bezprzewodowe. ASUS nie widząc innego wyjścia postanowił rozdać nabywcom Transformera Prime zewnętrzne moduły GPS, które instalować będziemy do złącza docka.

Chcąc otrzymać darmowy „GPS Extension Kit” należy zalogować się na stronie producenta i wypełnić zgłoszenie. Dostawy urządzenia możemy się spodziewać już w połowie kwietnia. ASUS uspokaja estetów, dokładki będą wpasowywać się w styl Transformera, zarówno kolorem, jak i kształtem.

Zastanawiam się, czy chwalić producenta za chęć naprawienia błędu, czy ganić go za formę realizacji tego planu. Oczywistą analogią wydaje się rozdawanie specjalnych pokrowców użytkownikom pewnego smartfona na „i” od producenta na „A” w dość podobnej sytuacji. Różnica to ograniczenie funkcjonalności Transformera Prime przy zastosowaniu modułu. Kiedy zasłonimy nim główne złącze to, po pierwsze uniemożliwimy sobie ładowanie urządzenia, a co za tym idzie skrócimy czas nawigacji, po drugie uniemożliwimy podłączenie stacji dokującej, co też może dla niektórych być problemem.

Ja czułbym się oszukany kupując tak drogie urządzenie i będąc zmuszony do noszenia po kieszeniach jakichś dodatkowych złączek, niczym zewnętrznych modemów dla „supermarketowych”, tanich tabletów.

Źródło: androidcommunity.com 

Motyw