Według prognoz w 2016 roku sprzedaż telefonów z system Android będzie większa niż urządzeń wyposażonych w OS Windows. Sprzedaż komputerów (zarówno pecetów jak i laptopów) ciągle spada. Już w ubiegłym roku smartfony były częściej wybierane przez konsumentów niż komputery, ale jak wynika z raportu firmy IDC także same telefony z systemem Google mają szanse wyprzedzić w sprzedaży system Microsoftu.

Być może sytuacja poprawi się na korzyść koncernu z Redmond, jeżeli Windows 8 okaże się sukcesem, ale trzeba też zwrócić uwagę, że duża część osób posiada już pecety i notebooki, i nie zamierza wymieniać ich w najbliższym czasie, zaś tablety i smartfony to dla wielu osób ciągle nowość, po którą zapewne z chęcią sięgną.

Łączna liczba sprzedanych komputerów, tabletów i smartfonów za cztery lata ma wynieść 1,84 miliardów sztuk

źródło: IDC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.