Android popularniejszy niż Windows w 2016

Newsy

Według prognoz w 2016 roku sprzedaż telefonów z system Android będzie większa niż urządzeń wyposażonych w OS Windows. Sprzedaż komputerów (zarówno pecetów jak i laptopów) ciągle spada. Już w ubiegłym roku smartfony były częściej wybierane przez konsumentów niż komputery, ale jak wynika z raportu firmy IDC także same telefony z systemem Google mają szanse wyprzedzić w sprzedaży system Microsoftu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Być może sytuacja poprawi się na korzyść koncernu z Redmond, jeżeli Windows 8 okaże się sukcesem, ale trzeba też zwrócić uwagę, że duża część osób posiada już pecety i notebooki, i nie zamierza wymieniać ich w najbliższym czasie, zaś tablety i smartfony to dla wielu osób ciągle nowość, po którą zapewne z chęcią sięgną.

Łączna liczba sprzedanych komputerów, tabletów i smartfonów za cztery lata ma wynieść 1,84 miliardów sztuk

źródło: IDC


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x