Żegnaj Made in China, witaj Made in India. Smartfony błogosławione przez krowy

1 minuta czytania
Komentarze
sony indie

Zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzą Wasze smartfony? Telefony sprzedaje się na całym świecie, ale ich produkcja odbywa się jedynie w kilku miejscach. Większość z Was pewnie od razu pomyśli, że z Chin – i ma rację. Tam odbywa się produkcja smartfonów Samsunga, HTC, Apple oraz oczywiście ZTE czy Huawei. Sony jednak chce być bardziej egzotyczne i rozważa otwarcie fabryki w państwie Świętych krów.

Dyrektor Kenichiro Hibi z Sony poważnie mówi o rozpoczęciu produkcji smartfonów w Indiach. Decyzja ta została podjęta wobec inicjatywy premiera Indii pod nazwą „Make in India”, której celem jest zachęcenie przedsiębiorcy do wykorzystania potencjału własnego państwa, rezygnując z importu. W Indiach już znajduje się kilka fabryk m.in. firmy Foxconn, a Samsung składa tam swój nie-androidowy model, lecz oparty na systemie Tizen.

Na razie są to tylko wielkie plany i zamierzenia. Podążając jednak za słowami dyrektora Hibi możemy być przekonani, że coś w tej materii się dzieje. Nie znamy jednak dokładniej daty, kiedy projekt wystartuje, lecz wszystko powinno się rozstrzygnąć w przeciągu dwóch lat.

Inicjatywa jak najbardziej słuszna i jeśli tylko ma pomóc we wzroście gospodarczym, jestem na tak. Mamy telefony z Korei, Chin, Finlandii, nic nie stoi na przeszkodzie, by były z Indii. Wszak najważniejsze jest jakość, a tej, póki co, Sony nie brakuje. Miejmy nadzieję, że takie standardy utrzymają się bez większego kłopotu.

źródło: GSM Arena

Motyw