Żegnaj Made in China, witaj Made in India. Smartfony błogosławione przez krowy

Newsy

sony indie

Zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzą Wasze smartfony? Telefony sprzedaje się na całym świecie, ale ich produkcja odbywa się jedynie w kilku miejscach. Większość z Was pewnie od razu pomyśli, że z Chin – i ma rację. Tam odbywa się produkcja smartfonów Samsunga, HTC, Apple oraz oczywiście ZTE czy Huawei. Sony jednak chce być bardziej egzotyczne i rozważa otwarcie fabryki w państwie Świętych krów.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Dyrektor Kenichiro Hibi z Sony poważnie mówi o rozpoczęciu produkcji smartfonów w Indiach. Decyzja ta została podjęta wobec inicjatywy premiera Indii pod nazwą „Make in India”, której celem jest zachęcenie przedsiębiorcy do wykorzystania potencjału własnego państwa, rezygnując z importu. W Indiach już znajduje się kilka fabryk m.in. firmy Foxconn, a Samsung składa tam swój nie-androidowy model, lecz oparty na systemie Tizen.

 

Na razie są to tylko wielkie plany i zamierzenia. Podążając jednak za słowami dyrektora Hibi możemy być przekonani, że coś w tej materii się dzieje. Nie znamy jednak dokładniej daty, kiedy projekt wystartuje, lecz wszystko powinno się rozstrzygnąć w przeciągu dwóch lat.

 

Inicjatywa jak najbardziej słuszna i jeśli tylko ma pomóc we wzroście gospodarczym, jestem na tak. Mamy telefony z Korei, Chin, Finlandii, nic nie stoi na przeszkodzie, by były z Indii. Wszak najważniejsze jest jakość, a tej, póki co, Sony nie brakuje. Miejmy nadzieję, że takie standardy utrzymają się bez większego kłopotu.

 

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x