ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google tworzy medyczną opaskę, która będzie monitorować Twoje zdrowie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
google medyczna opaska zegarek

Google to nie tylko firma, która myśli na czym by tu najwięcej zarobić. Wśród wielu projektów opracowywanych przez amerykańskiego giganta znajdziemy także wizje, które w przyszłości mogą być nieodłącznym narzędziem naszego życia. Wszystkiego tego typu pomysły realizowane są w jednym laboratorium, nazwanym Google X.

Wśród bardziej przyziemnych projektów z tej samej pracowni znajdziemy chociażby okulary Glass czy też samochód niewymagający kierowcy. Niemniej jednak teraz Google chce sprawić, aby ludzie żyli dłużej. We wszystkim ma pomóc opaska, która będzie monitorować nasze zdrowie. Nie będzie ona pobierała tylko i wyłącznie danych takich jak puls, temperaturę czy ciśnienie człowieka. Jedyna ze zdradzonych dodatkowych możliwości to mierzenie nasłonecznienia skóry, co powoduje chociażby raka. Sama opaska, która w rzeczywistości przypomina zegarek, pomoże lekarzom zdiagnozować stan użytkownika, a nawet wystawić diagnozę na odległość.

Oczywiście jest to projekt, który nieprędko ujrzy światło dzienne i będzie dostępny w sprzedaży. Póki co, na razie pozostaje mieć nadzieję, że tego typu innowacje nie zostaną zablokowane przez chociażby firmy farmaceutyczne. Mimo wszystko, nie będąc pesymistycznym, jak oceniacie Google pod kątem ich projektów, które – tak jak ten powyżej – dopiero w odległej przyszłości będą dostępne dla każdego?

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy