[Film] Android na kalkulatorze? Czemu nie, w końcu Google na to pozwala

Newsy

image

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

System Android to zdecydowanie jedno z najlepszych oprogramowań jak nie najlepsze patrząc na możliwości jego zastosowania. Widzieliśmy go już praktycznie we wszystkich urządzeniach elektronicznych. Jednak brak blokad sprawia, że możemy Robocika zainstalować także na produktach z układami scalonymi, które nie słyszały o Androidzie.

 

W tym wypadku mamy do czynienia z kalkulatorem od Texas Instruments. Pamiętacie jeszcze tę firmę? Kiedyś miała one spore znaczenie w tworzeniu smartfonów z Androidem. Niemniej jednak pewna osoba postanowiła wykorzystać to, że w jego kalkulatorze znajduje się właśnie taki układ scalony oraz to, że Android jest oparty na licencji Open Source. Efekt? Zobaczcie na poniższym filmie:

 

 

Warto jeszcze przedstawić specyfikację takiego połączenia. Sam kalkulator posiada 64 MB RAM oraz 100 MB wbudowanej pamięci. To zdecydowanie mniej niż posiada HTC Dream. Jednak wyświetlacze są już podobne. Kalkulator posiada 3,5-calowy panel przedstawiający obraz w rozdzielczości 320×240. Tak też na kalkulatorze pojawił się Android w wersji 1.6 Donut. Dodatkowo za sprawą stworzenia połączenia USB, autorowi udało sie podłączyć swój sprzęt do WiFi czy też dodać obsługę klawiatury.

 

Jest to oczywiście swego rodzaju ciekawostka, ale pokazuje czym jest licencja Open Source oraz to, że Android ma szerokie zastosowania. Niestety, ale nie wiemy czy kalkulator od Texas Instruments dalej potrafi służyć jako urządzenie, do którego został w oryginale przeznaczony. Autor rownież prosił nie pytać kiedy pojawi się aktualizacja do Lollipopa :).

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x