ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Epic: Token Fortnite to zwykłe oszustwo

Fortnite to prawdziwa żyła złota. Dokumenty ujawniają, ile Epic zarobił na swoim hicie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie da się ukryć, że Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Mimo że hit miał premierę w 2017 roku, to po dziś dzień grają w niego miliony osób. Dziś dowiedzieliśmy się, ile Epic Games zarobiło na Fortnite w ciągu dwóch lat. Dokumenty ujawniły wręcz niewyobrażalne sumy. Ta gra to prawdziwa żyła złota!

Epic Games zarabia na Fortnite prawdziwą fortunę

Fortnite Ray tracing

Fortnite to swojego rodzaju fenomen – jedni tę grę ubóstwiają, inni jej nienawidzą – często z nieracjonalnych powodów. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzięki tej produkcji Epic Games wzniosło się na sam szczyt. Dokumenty wykorzystywane w sądowej batalii Epic Games i Apple wskazują, że w pierwszym roku od debiutu Fortnite wygenerowało 5 miliardów dolarów. Z kolei w latach 2018 – 2019 gra przyniosła aż 9 miliardów „zielonych”. W dokumentach nie wskazano, ile Epic zgarnął na samym Fortnite, ale we wspominanym okresie firma miała łącznie 5,5 miliarda dolarów zysku.

Zobacz także: Xbox Game Pass Ultimate ze Spotify Premium na 4 miesiące – usługa robi się coraz ciekawsza

W dokumentach można przeczytać, że firma przewidywała 3,6 miliarda dolarów przychodu na 2020 rok. W istocie jednak Epic Games zgarnęło znacznie więcej, bo aż 5,1 miliarda dolarów. Co tu dużo mówić – Fortnite to strzał w dziesiątek. Kiedy gra trafiła na rynek, mało kto sądził, że osiągnie aż taką popularność. Samo studio nie zdawało sobie wtedy sprawy z tego, co przed nimi. Jedno jest jednak pewne: nie zabija się kury znoszącej złote jaja. To z kolei oznacza, że Fortnite z pewnością będzie rozwijany jeszcze przez długie lata.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy