Google Assistant – pogromca Siri?

Newsy

Koncern z Mountain View pracuje nad nową usługą o nazwie Google Assistant, która ma być bezpośrednią konkurencją dla Siri. Nie będzie to jednak osobna aplikacja jak w przypadku produktu Apple.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Planem Google jest złożenie wiedzy świata rzeczywistego w taką formę, która będzie rozumiana przez komputer. Usługa ma nie wyświetlać tylko suchych danych, ale od razu udostępniać gotowe odpowiedzi. Będzie to możliwe poprzez pobieranie informacji z wyszukiwarki, a następnie filtrowanie ich przez warstwę personalizacji danych (informacje osobiste będzie czerpała z Google+, Picasa i pozostałych usług). Ponadto Assistant ma być otwarty dla programistów i będzie mógł być integrowany z dowolnymi aplikacjami (w przeciwieństwie do Siri)

Premiera ma nastąpić w ostatnim kwartale tego roku (co można łączyć z udostępnieniem Jelly Bean i tabletu Google). Taka perspektywa może być dla Apple nieciekawa, dlatego ciekawe czy szykuje coś w odwecie.

źrodło: slashgear.com, di.com.pl


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x