Koncern z Mountain View pracuje nad nową usługą o nazwie Google Assistant, która ma być bezpośrednią konkurencją dla Siri. Nie będzie to jednak osobna aplikacja jak w przypadku produktu Apple.

Planem Google jest złożenie wiedzy świata rzeczywistego w taką formę, która będzie rozumiana przez komputer. Usługa ma nie wyświetlać tylko suchych danych, ale od razu udostępniać gotowe odpowiedzi. Będzie to możliwe poprzez pobieranie informacji z wyszukiwarki, a następnie filtrowanie ich przez warstwę personalizacji danych (informacje osobiste będzie czerpała z Google+, Picasa i pozostałych usług). Ponadto Assistant ma być otwarty dla programistów i będzie mógł być integrowany z dowolnymi aplikacjami (w przeciwieństwie do Siri)

Premiera ma nastąpić w ostatnim kwartale tego roku (co można łączyć z udostępnieniem Jelly Bean i tabletu Google). Taka perspektywa może być dla Apple nieciekawa, dlatego ciekawe czy szykuje coś w odwecie.

źrodło: slashgear.com, di.com.pl
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.