ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi śrubuje rekordy! 6 milionów opasek Mi Band znalazło nabywców

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
xiaomi-mi-bands

Firma Xiaomi już od dawna uważana jest za jednego z największych graczy na rynku smartfonów. Chińczycy ze swoimi produktami plasują się na piątym miejscu wśród producentów sprzętu. W portfolio firmy odnaleźć można nie tylko smartfony, ale także urządzenia mniej konwencjonalne, jak Mi Band, które sprzedało się w niemal astronomicznej liczbie 6 milionów.

Sukcesu opaski produkowanej przez Chińczyków należy dopatrywać się w niskiej cenie oraz bezproblemowej wymianie opasek. Aby nabyć Mi Band, wystarczy zapłacić kilkadziesiąt złotych, gdy produkty konkurencji są nawet dziesięciokrotnie droższe. Według raportu strony IDC, jest drugim co do popularności producentem akcesoriów ubieralnych. Niemal co czwarte produkowane urządzenie (24,6%) ma na sobie logo chińskiej firmy. Wynik ten byłby zapewne jeszcze lepszy, gdyby Xiaomi zdecydowało się na produkcję smartwatchy np. z Android Wear.

Xiaomi-Logo

Mi Band jest doskonałym narzędziem do monitorowania poziomu aktywności użytkownika. Urządzenie nie posiada wyświetlacza, a tylko diody LED. Poprzez połączenie Bluetooth opaska informuje o przychodzących powiadomieniach, więc nie jest produktem stricte dla sportowców. Wielkim plusem jest również bateria, która na jednym ładowaniu działa przez miesiąc. W ciągu kilku najbliższych miesięcy Xiaomi powinno zaprezentować opaska Mi Band 2 oraz zegarek.

Źródło: Android Headlines

Sprawdź najnowsze wpisy