Xiaomi śrubuje rekordy! 6 milionów opasek Mi Band znalazło nabywców

Newsy

xiaomi-mi-bands

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Firma Xiaomi już od dawna uważana jest za jednego z największych graczy na rynku smartfonów. Chińczycy ze swoimi produktami plasują się na piątym miejscu wśród producentów sprzętu. W portfolio firmy odnaleźć można nie tylko smartfony, ale także urządzenia mniej konwencjonalne, jak Mi Band, które sprzedało się w niemal astronomicznej liczbie 6 milionów.

 

Sukcesu opaski produkowanej przez Chińczyków należy dopatrywać się w niskiej cenie oraz bezproblemowej wymianie opasek. Aby nabyć Mi Band, wystarczy zapłacić kilkadziesiąt złotych, gdy produkty konkurencji są nawet dziesięciokrotnie droższe. Według raportu strony IDC, jest drugim co do popularności producentem akcesoriów ubieralnych. Niemal co czwarte produkowane urządzenie (24,6%) ma na sobie logo chińskiej firmy. Wynik ten byłby zapewne jeszcze lepszy, gdyby Xiaomi zdecydowało się na produkcję smartwatchy np. z Android Wear.

 

Xiaomi-Logo

 

Mi Band jest doskonałym narzędziem do monitorowania poziomu aktywności użytkownika. Urządzenie nie posiada wyświetlacza, a tylko diody LED. Poprzez połączenie Bluetooth opaska informuje o przychodzących powiadomieniach, więc nie jest produktem stricte dla sportowców. Wielkim plusem jest również bateria, która na jednym ładowaniu działa przez miesiąc. W ciągu kilku najbliższych miesięcy Xiaomi powinno zaprezentować opaska Mi Band 2 oraz zegarek.

 

Źródło: Android Headlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x