Telegram doczekał się wysypu nowości, a aktualizacja skupia się głównie na zmianach dotyczących czatów głosowych. Te zostały nazwane Czaty Głosowe 2.0, co pokazuje, że komunikator stawia na nowoczesne podejście. Jednocześnie Telegram nie zapomina o tym, by odpowiednio dbać o prywatność użytkowników. Nowe funkcje to jasno podkreślają.

Aktualizacja Telegram – Czaty Głosowe 2.0

Telegram aktualizacja

Telegram postanowił mocno rozbudować swoje czaty głosowe, które od teraz mają znosić limity słuchaczy w transmisjach na żywo. Firma w swojej notce prasowej użyła nawet stwierdzenia, że to „radio XXI wieku, które wymyślono na nowo” i jest w tym odrobina racji. Administratorzy kanałów oraz publicznych grup nie muszą się już ograniczać, co z pewnością ożywi transmisje prowadzone na żywo. To jednak nie wszystko, co wprowadza aktualizacja Telegrama. Pojawi się również możliwość nagrywania czatów głosowych, które prowadzone są na żywo. Pozwoli to na późniejsze udostępnianie ich osobom, które akurat nie miały możliwości ich wysłuchania.

Telegram wprowadzając funkcję, zadbał jednak o to, by użytkownicy byli świadomi jego ruchów. Takie nagrywanie będzie oznaczone specjalną czerwoną kropką, która pojawi się przy tytule czatu. Zapisane czaty mają pojawiać się od razu w zapisanych wiadomościach, skąd będzie je można następnie udostępniać słuchaczom. Jeżeli słuchacze są wyciszeni podczas czatów na żywo, będą teraz mogli „podnieść rękę”, a administrator udzieli im głosu. Taką możliwość dostanie się po wciśnięciu przycisku.

Zobacz też: Konkretna promocja na PS Plus na 12 miesięcy.

Można też tworzyć bezpośrednie linki zaproszeń do czatu głosowego, jeżeli jest się administratorem grup publicznych lub kanałów. Linki mogą być różne dla słuchaczy oraz mówców. Pojawiła się także możliwość wznowienia odtwarzania długich wiadomości głosowych tak, gdzie się to przerwało. Jeżeli korzysta się z Telegrama na Androidzie, to przesuwając palcem w lewo na liście czatów, można przypisać gestowi jedną z funkcji: archiwizowanie czatów, przypinanie, wyłączanie powiadomień, usuwanie lub oznaczanie ich jako przeczytanych.

Źródło: Telegram

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.