Android drugi na świecie do 2012!

Newsy

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
Firma Gartner poinformowała, że system jakim jest Android będzie drugim z kolei najpopularniejszym systemem na telefony komórkowe do roku 2012. Będzie on posiadał 14,5% rynku, czyli około 76 mln sztuk telefonów będzie pracowała pod kontrolą zielonego robota. Nas jako wielbicieli Open Source‚owych systemów oraz wszelakich programów bardzo to cieszy, ponieważ Android miał szanse na sukces i jak wynika z wyliczeń firmy Gartner taki zasłużony sukces odniesie do roku 2012. Niektórzy pytają dlaczego tak niepozorny system jak Android odniesie aż tak wielki sukces? Ponieważ ludzie bardzo cenią sobie bezproblemową integracje z infrastrukturą firmy Google, która jak każdemu wiadomo cały czas się rozwija i zbiera kolejne grona fanów i programistów.
A o to wykres przedstawiający sytuacje mobilnych systemów do roku. 2012 jeżeli kogoś nudzą same liczby:

Wykres

Poniżej cyfrowe przedstawienie sprawy:

  • Symbian – 39% = 203 mln
  • Android – 14.5% = 76 mln
  • iPhone – 13.7% = 71.5 mln
  • Windows Mobile – 12.8% = 66.8 mln
  • BlackBerry OS – 12.5% = 65.25 mln
  • Linux– 5.4% = 28 mln
  • webOS – 2.1% = 11 mln

 

Po roku 2012 sytuacja na rynku mobilnych urządzeń ma wyglądać następująco (według przewidywań PDA.pl):

1. SymbianOS
2. Android
3. Windows Mobile
4. iPhone
5. BlackBerry

Wielu spyta dlaczego system operacyjny Apple’a jest przed ostatni?

A to dlatego, że firma udostępnia swój system tylko własnym urządzeniom nie pozwalając korzystać ze swojego oprogramowania innym producentom sprzętu mobilnego oraz mówiąc szczerze to rynek już się nasycił nowymi (żeby nie nazwać odgrzewanymi) telefonami Apple’a.

Naszym zdaniem Microsoft trzyma jeszcze coś w rękawie co nas na pewno zaskoczy. Na razie wiadomo tylko tyle, że nowy Windows na przenośne okienka będzie miał odświeżony interfejs oraz będzie zintegrowany z różnym serwisami społecznościowymi jak np. Twitter co za pewne ucieszy wielu użytkowników. Jednak wciąż będzie to stary i wolny system Microsoftu nie wychodzący naprzeciw oczekiwaniom konsumentów.
Nie zapominajmy o Androidzie, zwłasza nadchodzącej wersji 2.0, która wprowadzi sporo zmian oraz coraz to nowszym nakładkom przeznaczonych na system Google’a.
Trzymajmy kciuki, aby Android stał na czele tych gigantów, ponieważ jest on najbardziej przyjazny użytkownikowi, nikogo nie ogranicza oraz nie ma tak rygorystycznych reguł jak np. App Store Apple’a.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x