Huawei Ascend D quad – chiński czterordzeniowiec już zaprezentowany!

Newsy

Huawei-Ascend-D-Quad-foto
Huawei jeszcze przed targami Mobile World Congress zapowiadał, że smartfony, które zostaną zaprezentowane jako część linii Diamond będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Chiński producent już oficjalnie przedstawił swojego czterordzeniowca, który nosi nazwę Ascend D quad.

Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi doniesieniami, smartfon został wyposażony w ekran o przekątnej 4,5 cala 720p (330 pikseli na cal). Sercem tego urządzenia będzie najnowsza jednostka Huawei – wydajny, czterordzeniowy procesor K3V2, który jest taktowany z częstotliwością 1,5 GHz. System operacyjny to Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Producent dość tradycyjnie zastosował dwa aparaty – 8 Mpx w tylnej części obudowy i 1.3 Mpx z przodu smartfona. Dobrą jakość dźwięku ma zapewniać technologia Dolby 5.1 Sorround. Pojemność baterii wynosi 1800 mAh, jednak w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi podczas projektowania procesora, czas pracy smartfona powinien być naprawdę dobry.

Huawei Ascend D quad będzie dostępny także w wersji XL – w tym przypadku pojemność baterii wynosi aż 2500 mAh, co z całą pewnością przyczyni się do wydłużenia czasu pracy nawet przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Na uwagę zasługuje także obsługa technologii szybkiej transmisji danych LTE. Najnowszy smartfon firmy Huawei będzie miał zaledwie 8.9 milimetra grubości, co dla wielu osób może być dużym atutem. Ascend D quad powinien być dostępny w sprzedaży na większości rynków (także w Europie) już od kwietnia.

źródło: The Verge / Android Central / Ubergizmo


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x