maxresdefault

 
Kilka miesięcy temu Google zapowiedziało, że zamierza przyłożyć większą wagę do systemu segregowania aplikacji ze względu na ich odbiorców. Wszyscy wiemy jak bardzo technologia wkracza w życie nasze, a także naszych dzieci, które od najmłodszych lat mają do czynienia ze smartfonami.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 
Od teraz, kiedy przeglądamy aplikacje ze Sklepu Play na naszym komputerze, możemy sprawdzić dla kogo przeznaczony jest dany tytuł. Wersja mobilna nie posiada jeszcze tego rozwiązania, ale niedługo się to zmieni.

 
Google posegregowało gry i aplikacje według pięciu grup wiekowych. Są to programy dla wszystkich bez wyjątku, dla osób od 10 roku życia, od 13 lat, od 17 lat oraz tylko dla dorosłych. Akcja ma charakter informacyjny i może znaleźć zastosowanie w przypadku nadzoru rodzicielskiego nad młodszymi użytkownikami smartfonów. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

The-ESRB-ratings-used-for-Google-Play-in-the-U.S.

Źródło: Google
Dawid Przewoźnik