Znamy specyfikację Samsunga Rugby Smart

1 minuta czytania
Komentarze

samsung-rugby-smart_1
Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o pierwszych przeciekach na temat wytrzymałego smartfona od Samsunga, Rugby Smart, a już dziś amerykańska sieć AT&T oficjalnie ujawniła datę jego premiery. Poznaliśmy również specyfikację techniczną urządzenia.

Jak się okazuje, nowy produkt Samsunga będzie gratką dla fanów wytrzymałych telefonów. Dzięki spełnieniu amerykańskiego standardu wojskowego 810f, będzie mógł pozostać zanurzony w wodzie na głębokości jednego metra do 30 minut. Oprócz tego zniesie ekstremalne temperatury oraz silne wstrząsy, jest również odporny na kurz. Poniższy filmik prezentuje, jak Rugby Smart sprawdza się w praktyce.

https://www.youtube.com/watch?v=uoiDFeGa-bo

Smartfona wyposażono w 3,7-calowy ekran Super AMOLED, co w połączeniu z pojemną baterią (1650 mAh) powinno dać dobre rezultaty. Niestety, producent nie ujawnił, jaki procesor znajdzie się w urządzeniu (prawdopodobnie Hummingbird z Galaxy S), nie znamy również ilości pamięci RAM (przecieki mówiły o 512 MB).

Oto oficjalna specyfikacja techniczna:
-Sieci: GSM/EDGE/UMTS/HSPA+
-System operacyjny Android 2.3
-Wyświetlacz 3,7 cala Super AMOLED o rozdzielczości 800×480
-Aparat o rozdzielczości 5 megapikseli (rejestrowanie filmów w 720p) z autofocusem i wbudowanym flashem; przedni aparat 1,3 megapiksela
-Pamięć wewnętrzna 4 GB (obsługa kart pamięci microSD do 32 GB)
-Wymiary 122.4 mm x 65.9 mm x 12.19 mm, masa 119 gram
-Bateria o pojemności 1650 mAh
-Czas rozmów – do 8 godzin, czas czuwania – do 16 dni

Premiera w USA została zapowiedziana na początek marca i wciąż nie wiadomo, czy Rugby Smart przywędruje do Europy. Póki co pozostaje trzymać kciuki, bo na rynku wciąż mało jest tego typu smartfonów.

źródła: androidandme.com, phandroid.com

Motyw