Nowy „twardziel” od Samsunga – Rugby Smart

1 minuta czytania
Komentarze

samsung-rugby-smart
Niedawno pisaliśmy o wytrzymałym smartfonie od Casio, tym razem przyszedł czas na Samsunga. Ujawnione zostały właśnie zdjęcia i część danych technicznych dotyczących Rugby Smart – telefonu ze wzmocnioną obudową. Czego możemy się spodziewać?

Nowe dziecko Samsunga będzie gratką dla osób poszukujących modelu o niezbyt rozbudowanych wnętrznościach, za to bardziej odpornego na czynniki zewnętrzne od przeciętnego smartfona. Producent posiada już doświadczenie w produkowaniu „pancernych” urządzeń – wystarczy wspomnieć telefony z serii Solid, które bez najmniejszego problemu wytrzymywały pranie, kąpiel w błocie, czy upadki z dużych wysokości. Niestety, póki co nie ujawniono żadnych informacji dotyczących odporności Rugby Smart, jednak ze zdjęć można wywnioskować, że wyposażony zostanie we wzmocnioną obudowę, którą prawdopodobnie będzie można zdjąć przy pomocy blokady z tyłu.

Same wnętrzności smartfona nie prezentują się zbyt imponująco – znane dotychczas informacje mówią o 512 MB pamięci RAM i baterii o pojemności 1650 mAh. Według plotek sercem urządzenia będzie jednordzeniowy procesor Samsung Hummingbird (znany z Galaxy S) o taktowaniu 1.0 GHz. Wszystko to znajdzie się pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

Samsung Rugby Smart być może nie podbije rynku, ale z pewnością zapełni niszę dla osób szukających bardziej wytrzymałych smartfonów. A jak Wy uważacie, czy takie urządzenia są potrzebne?

źródła: phandroid.com, pocketnow.com, androidcommunity.com

Motyw