Wielkimi krokami zbliża się Mobile World Congress. Osoby, które w tamtym roku uczestniczyły na targach albo oglądały relacje w internecie zapewne pamiętają dość charakterystyczną wystawę przygotowaną przez Google. Dla przypomnienia, sala była wypełniona gigantycznymi Androidami, a ponadto oplatała ją ruchoma kolejka ze wszystkimi telefonami z zielonym systemem na pokładzie. Szerszej publiczności udostępniono natomiast aplikację Androidify, która przez kilka tygodni cieszyła się dużą popularnością w markecie.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Tym razem również możemy liczyć, że Google nie zawiedzie. Na razie firma uruchomiła specjalną stronę (http://www.android.com/events/mwc/2012/), na której odliczane są dni, godziny, minuty i sekundy do rozpoczęcia targów, zaś w tle mamy możliwość oglądania animacji, która zmienia się, co kilka godzin. Prawdopodobnie w ten sposób próbowano wprowadzić użytkowników w zabawę: „Co też tym razem Google nam przygotuje?”.

Animacja przez ostatnie dni zmieniała się następująco: na początek pojawiły się kartony w tym jeden duży, następnie małe roboty rozpoczęły rozpakowywanie dużego pudła, z którego wyłonił się monumentalny Android. Aktualnie na ścianach zostały powieszone tablety albo telewizory (dyskusja na ten temat trwa), zaś dodatkowy robot rzeźbi mniejszą kopię monumentu.

W sieci animacja spowodowała falę plotek, a gra, jak się okazało spodobała się użytkownikom. Niektórzy twierdzą, że zielony, duży robot oznacza, że system rośnie w siłę i jest coraz popularniejszy (a dokładnie seria 2.X, która identyfikuje się z taką zielenią Androida), zaś latające roboty mają symbolizować postęp technologiczny, ale i również Ice Cream Sandwich (niebieski kolor), zaś nowe elementy na ścianach mogą oznaczać zintegrowanie systemu z Google TV, bądź też zapowiadany już od grudnia własny tablet.

 

A Wy drodzy czytelnicy przyłączycie się do rozgryzienia zagadki? 🙂
Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.