Sony-Xperia-A4

W Japonii oficjalnie zaprezentowano najnowszy smartfon japońskiego koncernu – Sony Xperia A4 , która w sprzedaży na rodzimym rynku ma pojawić się już w połowie czerwca tego roku . Wciąż jednak nie jest znana sugerowana cena tego modelu.

Wyglądem Xperia A4 bardzo przypomina prezentowaną w zeszłym miesiącu Xperia Z4 . Jej sercem jest ostatnio bardzo popularny w urządzeniach Sony czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 801 , wspierany przez 2GB pamięci ram . Urządzenie wyposażono w system Android 5.0 Lollipop z interfejsem producenta, a także 20.7-megapikselowy aparat rejestrujący materiały 0 rozdzielczości 1080p. Nie mogło także zabraknąć fizycznego spustu migawki który w smart fonach japońskiego koncernu stał się już standardem .

Sony-Xperia-A41


Urządzenie prezentuje obraz w rozdzielczości HD na ekranie Triluminos z X-Reality for Mobile o przekątnej zaledwie 4,6” . Na dane producent przeznaczył zaledwie 16GB pamięci wbudowanej jednak dał nam możliwość jej rozszerzenie poprzez karty pamięci do 128GB . Energii natomiast dostarcza akumulator o pojemności 2600mAh. Nie zabrakło także modemu LTE, technologii NFC czy odbiornika GPS. Oczywiście jak przystało na produkcję Sony wszystko zamknięto w wodoodpornej obudowie o stosunkowo niewielkich wymiarach (128 x 66 x 9.1)

Specyfikacja urządzenia jest identyczna jak w Xperii Z3 Compact. Jedyną różnica jest obudowa a także odrobinę inne wymiary. Można odnieść wrażenie, że Sony zaczyna naśladować Samsunga w wypuszczaniu podobnych modeli.

Źródło: Fonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski