Xperia A4 w Japonii. Sony zaczyna naśladować Samsunga?

Arkadiusz Melerski Newsy 2015-05-13

Sony-Xperia-A4

 

W Japonii oficjalnie zaprezentowano najnowszy smartfon japońskiego koncernu – Sony Xperia A4 , która w sprzedaży na rodzimym rynku ma pojawić się już w połowie czerwca tego roku . Wciąż jednak nie jest znana sugerowana cena tego modelu.

 

Wyglądem Xperia A4 bardzo przypomina prezentowaną w zeszłym miesiącu Xperia Z4 . Jej sercem jest ostatnio bardzo popularny w urządzeniach Sony czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 801 , wspierany przez 2GB pamięci ram . Urządzenie wyposażono w system Android 5.0 Lollipop z interfejsem producenta, a także 20.7-megapikselowy aparat rejestrujący materiały 0 rozdzielczości 1080p. Nie mogło także zabraknąć fizycznego spustu migawki który w smart fonach japońskiego koncernu stał się już standardem .

 


Sony-Xperia-A41

 

Urządzenie prezentuje obraz w rozdzielczości HD na ekranie Triluminos z X-Reality for Mobile o przekątnej zaledwie 4,6” . Na dane producent przeznaczył zaledwie 16GB pamięci wbudowanej jednak dał nam możliwość jej rozszerzenie poprzez karty pamięci do 128GB . Energii natomiast dostarcza akumulator o pojemności 2600mAh. Nie zabrakło także modemu LTE, technologii NFC czy odbiornika GPS. Oczywiście jak przystało na produkcję Sony wszystko zamknięto w wodoodpornej obudowie o stosunkowo niewielkich wymiarach (128 x 66 x 9.1)

 

Specyfikacja urządzenia jest identyczna jak w Xperii Z3 Compact. Jedyną różnica jest obudowa a także odrobinę inne wymiary. Można odnieść wrażenie, że Sony zaczyna naśladować Samsunga w wypuszczaniu podobnych modeli.

 

Źródło: Fonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x