Pożegnajmy Nokię – firma oficjalnie zaprzecza, że wróci na rynek smartfonów

Newsy

nokia n1 tablet z launcher

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nokia – kto nigdy nie usłyszał o tej marce ten z pewnością musiał się niedawno urodzić. Jest to firma legenda, która jako jedna z niewielu kojarzy się tak pozytywnie i przyszyto do niej legendy nie powodujące wybuchu śmiechu. Pancerne modele, dawny lider rynku mobilnego, a teraz? Drugi Ericsson.

 

W zeszłym tygodniu w Sieci pojawił się chiński raport mówiący, że Nokia już planuje swój powrót na rynek mobilnych urządzeń i to w pełnym tego zwrotu znaczeniu. Nie będzie to tylko jeden tablet (N1) dostępny na jednym rynku (chińskim), ale cała gama urządzeń. Powrót oczywiście miał nastąpić w 2016 roku, kiedy to umowa z Microsoftem wygaśnie. Niestety, ale Finowie wydali oficjalne oświadczenie odwołując się właśnie do wspomnianego wcześniej raportu. W największym skrócie: tak się nie stanie. Wszystko wskazuje na to, że Nokia chce teraz walczyć na rynku sieci bezprzewodowych rozwijając 5G, IoT i tym podone rozwiązania. Tym samym zagrożonym może czuć się Ericsson, który w tej branży jest zdecydowanym liderem.

 

Jednak Nokia znana jest z tego, że lubi robić wokół siebie dużo szumu, aby koniec końców nikt o tej marce nie zapomniał. Czyżby i tym razem miało tak być? Wierzycie, że już nigdy nie będziecie mogli kupić smartfonów z logiem fińskiej firmy?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x