Pożegnajmy Nokię – firma oficjalnie zaprzecza, że wróci na rynek smartfonów

1 minuta czytania
Komentarze
nokia n1 tablet z launcher

Nokia – kto nigdy nie usłyszał o tej marce ten z pewnością musiał się niedawno urodzić. Jest to firma legenda, która jako jedna z niewielu kojarzy się tak pozytywnie i przyszyto do niej legendy nie powodujące wybuchu śmiechu. Pancerne modele, dawny lider rynku mobilnego, a teraz? Drugi Ericsson.

W zeszłym tygodniu w Sieci pojawił się chiński raport mówiący, że Nokia już planuje swój powrót na rynek mobilnych urządzeń i to w pełnym tego zwrotu znaczeniu. Nie będzie to tylko jeden tablet (N1) dostępny na jednym rynku (chińskim), ale cała gama urządzeń. Powrót oczywiście miał nastąpić w 2016 roku, kiedy to umowa z Microsoftem wygaśnie. Niestety, ale Finowie wydali oficjalne oświadczenie odwołując się właśnie do wspomnianego wcześniej raportu. W największym skrócie: tak się nie stanie. Wszystko wskazuje na to, że Nokia chce teraz walczyć na rynku sieci bezprzewodowych rozwijając 5G, IoT i tym podone rozwiązania. Tym samym zagrożonym może czuć się Ericsson, który w tej branży jest zdecydowanym liderem.

Jednak Nokia znana jest z tego, że lubi robić wokół siebie dużo szumu, aby koniec końców nikt o tej marce nie zapomniał. Czyżby i tym razem miało tak być? Wierzycie, że już nigdy nie będziecie mogli kupić smartfonów z logiem fińskiej firmy?

Motyw