maxresdefault

 
Dzisiejsze flagowce posiadają co najmniej 2 GB pamięci operacyjnej. Coraz częściej zdarza się, że RAM-u jest znacznie więcej, a 1 GB to absolutne minimum spotykane w budżetowych urządzeniach. Tylko ile pamięci możemy faktycznie wykorzystać?

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

 
ASUS na przykładzie najnowszego ZenFona 2 pokazuje nam, że duża ilość RAM-u pozwala na maksymalne wykorzystanie możliwości naszego urządzenia. ZenFone, który posiada aż 4 GB pamięci operacyjnej jest z oczywistych względów świetnym urządzeniem dla bardzo wymagających użytkowników.

 
Na poniższym filmiku możecie zobaczyć ile zaawansowanych graficznie gier jest w stanie obsłużyć to urządzenie. FIFA 15, Real Racing 3, GTA San Andreas, N.O.V.A. 3 i Asphalt 8 to chyba najbardziej wymagające tytuły ze Sklepu Play. ZenFone 2 radzi sobie z nimi po mistrzowsku i nawet przy przeskakiwaniu do innej gry, nic nie tracimy na płynności rozgrywki. W normalnym użytkowaniu taka ilość pamięci operacyjnej nie jest potrzebna i już 1 GB może wystarczyć przy dobrej optymalizacji urządzenia. Trudno sobie wyobrazić inne zastosowanie 4 GB RAM-u niż granie w wymagające produkcje, ale jeśli ktoś szuka bezkompromisowej wielozadaniowości, to czemu nie pokusić się o zakup takiego smartfona?

 

Źródło: Youtube
Dawid Przewoźnik