Aparat fotograficzny z Androidem od Samsunga?

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-galaxy-camera

W jednym z wywiadów opublikowanych w październiku ubiegłego roku Andy Rubin wspominał o tym, iż marzy, aby zobaczyć Androida na każdym ekranie. Do realizacji tego marzenia już niedługo przyczynić się może Samsung, który pracuje prawdopodobnie nad aparatem fotograficznym działającym właśnie pod kontrolą systemu od Google.

Spekulacje dotyczące produktu koreańskiego giganta pojawiły się przy okazji informacji mówiącej o zarejestrowaniu przez niego w USPTO (United States Patent and Trademark Office) nowego znaku towarowego: „Samsung Galaxy Camera„. Sama rejestracja nie daje co prawda 100% pewności na to, iż opatrzone tą nazwą urządzenie ujrzy kiedykolwiek światło dzienne, ale w jednoznaczny sposób potwierdza prowadzone nad nim prace.

Jak zapewne pamiętacie, podczas odbywających się w styczniu tego roku targów CES 2012 Polaroid zaprezentował zwiedzającym swoiste połączenie telefonu i aparatu fotograficznego działające pod nadzorem Androida. Czy podobne rozwiązanie znajdziemy również w opracowywanym urządzeniu, co sugerowałaby zresztą zastrzeżona nazwa? Trudno w tej chwili powiedzieć. Pewne jest natomiast to, iż zastosowanie systemu spod znaku zielonego robocika zwiększyłoby funkcjonalność aparatu. Mowa tu przede wszystkim o możliwości wyboru dowolnych aplikacji obsługujących urządzenie oraz umożliwiających edycję i dzielenie się wykonanymi zdjęciami/filmami.

Aparat Polaroida

Polaroid SC1630

Póki jednak w sieci nie pojawią się oficjalne informacje lub mniej oficjalne przecieki, nowe urządzenie Samsung pozostaje w strefie domysłów.

Nie zabrania mi to jednak zapytać Was o funkcjonalności już obecne lub możliwe do uzyskania w Androidzie, które Waszym zdaniem przydałyby się w aparacie fotograficznym? Piszcie w komentarzach.

źródło: androidguys.com, zdjęcia: xataka.com, engadget.com

Motyw