Będą nowe ROMy Cyanogen!

Newsy

cyanogenmod

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zaniepokojonych ostatnimi wydarzeniami wokół firmware CyanogenMod. Autor ROMu potwierdził, że nadal będzie rozwijał swój projekt legalnie.
Okazało się, że cały problem wokół ROMów Cyan’a dotyczył aplikacji stworzonych przez Google takich jak Mapy, Market, Gtalk, Gmail czy YouTube. Aby móc je wykorzystywać potrzeba posiadać specjalną licencję której brakowało słynnemu programiście. W rezultacie Cyan będzie tworzył nadal oprogramowanie do naszych G1 oraz Magiców jednak nie będzie posiadało ono wyżej wspomnianych aplikacji. To jednak nie oznacza, że nie będziemy mogli korzystać z podstawowych funkcji naszych Androidów. Cyan bowiem już znalazł sposób jak obejść cały problem. Aktualnie pracuje nad specjalnym narzędziem które zrobi kopię bezpieczeństwa naszego starego systemu, a następnie po wgraniu modyfikowanego ROMu Cyana zaimportuje brakujące aplikacje. To jednak nie jedyne rozwiązanie tej sytuacji. Po burzliwej dyskusji na forum XDA powstała inicjatywa pod nazwą „Open Android Alliance”, która ma na celu stworzenie alternatywnych aplikacji dla Google, dzięki czemu Android będzie już całkowicie wolnym systemem.

Poniżej film który dość trafnie przedstawia całą sytuację:
{youtube}9VZHT389eR4{/youtube}

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Będziemy na bieżąco informowali o całym zdarzeniu – odwiedzajcie nas codziennie.

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x