Będą nowe ROMy Cyanogen!

Newsy

cyanogenmod

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zaniepokojonych ostatnimi wydarzeniami wokół firmware CyanogenMod. Autor ROMu potwierdził, że nadal będzie rozwijał swój projekt legalnie.
Okazało się, że cały problem wokół ROMów Cyan’a dotyczył aplikacji stworzonych przez Google takich jak Mapy, Market, Gtalk, Gmail czy YouTube. Aby móc je wykorzystywać potrzeba posiadać specjalną licencję której brakowało słynnemu programiście. W rezultacie Cyan będzie tworzył nadal oprogramowanie do naszych G1 oraz Magiców jednak nie będzie posiadało ono wyżej wspomnianych aplikacji. To jednak nie oznacza, że nie będziemy mogli korzystać z podstawowych funkcji naszych Androidów. Cyan bowiem już znalazł sposób jak obejść cały problem. Aktualnie pracuje nad specjalnym narzędziem które zrobi kopię bezpieczeństwa naszego starego systemu, a następnie po wgraniu modyfikowanego ROMu Cyana zaimportuje brakujące aplikacje. To jednak nie jedyne rozwiązanie tej sytuacji. Po burzliwej dyskusji na forum XDA powstała inicjatywa pod nazwą „Open Android Alliance”, która ma na celu stworzenie alternatywnych aplikacji dla Google, dzięki czemu Android będzie już całkowicie wolnym systemem.

Poniżej film który dość trafnie przedstawia całą sytuację:
{youtube}9VZHT389eR4{/youtube}

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Będziemy na bieżąco informowali o całym zdarzeniu – odwiedzajcie nas codziennie.

Skomentuj na Największym Polskim Android Forum


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x